Odstraní více než 100 skvrn při 20° o 40 % úsporněji než A+++

Praha, 21. října 2015 – Značka Hotpoint uvádí na český trh novou, svou již třetí řadu předem plněných praček Natis. Ta spojuje to nejlepší z obou stávajících řad Futura a Aqualtis. Na první pohled zaujme design pračky – minimalizace textu na ovládacím panelu navozuje čistý vzhled a dvířka s chromovaným rámem nebo černým rámem s černým průhledným sklem pračku velmi zatraktivňují. Nejdůležitějším benefitem nových praček řady Natis jsou však technologie Direct Injection, Digital Motion Technology a EcoRain. Jejich kombinace dokáže odstranit více než 100 skvrn různého původu při teplotě pouhých 20°C. Zároveň zaručuje 20% snížení spotřeby vody a 50% úsporu energie v energetické třídě až o 40 % lepší než A+++.

 

Značka Hotpoint vychází ze 4 nejdůležitějších požadavků spotřebitelů při výběru pračky:

  • odstranění i velmi odolných skvrn

  • zabránění poničení vláken oblečení

  • zabránění vyblednutí barev

  • zajištění značné úspory energií.

Nové pračky Natis jsou vyvinuty tak, aby kombinace jejich technologií Direct Injection, Digital Motion Technology a EcoRain automaticky zajistila všechny zmíněné parametry.

Technologie Direct Injection – ochrana barev a úspora energií při efektivním praní na 20°

Technologie Direct Injection, která je známá již z praček řady Aqualtis, přeměňuje prací prostředek ještě před vstříknutím do prádla na pěnu s čistícím výkonem o 60 % vyšším než v tradiční pračce. Vytvořením pěnové emulze lze snížit teplotu praní na pouhých 20°C při zachování účinnosti 40°C, takže je možné prát bílé a barevné prádlo dohromady aniž by se vzájemně obarvilo a přitom s perfektním odstraněním všech skvrn a nečistot. Zároveň jsou chráněny barvy před vyblednutím a díky nižšímu ohřevu uspořena energie.

Digital Motion Technology – odstranění více než 100 druhů skvrn při 20° pohyby bubnu

Novinkou je Digital Motion Technology. Jedná se o sadu 10 různých pohybových sekvencí bubnu s odlišným směrem otáčení a různou rychlostí v rámci jednoho cyklu zajištěné novým bezuhlíkovým motorem. Každý typ pohybu bubnu byl vyvinut pro odstranění konkrétních typů skrvn. Testování proběhlo na vzorku 100 skvrn a jejich různých kombinací (např. čokoláda, kečup, borůvky, make-up, červené víno, olej, marmeláda, zvýrazňovač nebo antuka.

EcoRain – výrazná úspora vody v třídě A+++ -40 % díky recirkulaci vody

Další technologií, která se výrazně podílí na snížení spotřeby energie a především vody je EcoRain. Ta umožňuje díky hydraulickému okruhu recirkulaci vody, díky níž se do bubnu napustí pouze minimum vody nutné k namáčení prádla a to na jednu náplň koluje vícekrát. Díky EcoRain dochází k 50% úspoře energií (ve srovnání s pračkou s kapacitou 10 kg v třídě A+) a 20% snížení spotřeby vody. Pračky Natis dosahují energetické třídy až o 40 % úspornější než A+++.

 

Pračky disponují navíc např. rychlým odstraňováním skvrn za 45min. programem při 20°C, programem Hedvábí, Bed & Bath pro ložní prádlo a ručníky, Woolmark Platinum Care pro péči o vlnu, antialergenním cyklem, antibakteriální těsnící gumou bubnu, autočištěním a další.

 

Na první pohled zaujme také nová estetika:

Přehledný LCD displej.
Otočný knoflík s hladkou rotací.
Otočný zásobník na prací prostředek se skrytou tabulkou programů.
Prémiový design s chromovanými nebo celočernými průhlednými dvířky.


Pračky Hotpoint Natis jsou nabízeny s kapacitou 8 - 10 kg. Modelová označení praček Hotpoint Natis začínají písmeny RPD, např. model RPD 947 DX CZ s kapacitou 9 kg, 1400 ot./min. a chromovanými dvířky s MOC 14 990 Kč.