Technistone úspěšně představil rozšířenou kolekci Starlight a Noble

19. dubna 2016 – Nové odstíny kolekcí Starlight a Noble představila na historicky první Quartz Surfaces Show v Miláně společnost Technistone, český výrobce tvrzeného (technického) kamene Technistone používaného převážně na výrobu prémiových kuchyňských desek. Show se konala v minulém týdnu při příležitosti proslulého milánského veletrhu designu a interiéru Salone del Mobile 2016. Výjimečnou expozicí v duchu „Everlasting beauty“, která se svým atypickým provedením stala dominantou výstavy, a také prvotřídními materiály i inovativními interiérovými řešeními se Technistone zařadil mezi ty, kteří designové trendy nejen sledují, ale přímo vytvářejí.

Kamenné trendy z Milána

Veletrh nábytku v Miláně určuje designové trendy nejen v zařízení domácností, ale také v použitých materiálech. Jedním z nich je přírodní kámen a jeho kvalitnější tvrzená verze. „Motiv kamene, především mramoru v jemných přírodních odstínech, se z hal, koupelen nebo krbových obložení přesouvá do častěji využívaných prostor kladoucích důraz na praktičnost, například do kuchyní či jídelen,“ přibližuje dojmy z veletrhu Kateřina Surová, PR a event specialistka společnosti Technistone.

Kámen v kuchyních však není použit pouze na stěny nebo pracovní desky, ale také například jako obložení celého kuchyňského ostrůvku. Robustní posuvné pracovní desky odkrývají ukryté varné zóny a dřezy, obkladu ve stylu kamene se dočkaly také skříňky, zásuvky nebo plně integrovaná myčka nádobí. Stejně tak se motiv kamene prolnul do jídelen a obývacích místností, převážně v podobě desky konferenčního nebo jídelního stolu.

Úspěšné uvedení nových barev Noble kolekce a Starlight Coffee

Společnost Technistone představila na Quartz Surfaces Show 2016 kromě svých stávajících řad také dvě rozšířené kolekce, které přesně korespondují s aktuálním designovým směrem a setkaly se s velkým zájmem odborné i laické veřejnosti. „Jsme velmi rádi, že náš stánek zaujal nejen na první pohled díky architektonicky netradičně pojatému vzhledu, ale také samotnými produkty Technistone. Je to pro nás potvrzením, že i v Čechách umíme světový design, obzvláště když export tvoří značnou část našeho obchodování,“ uvádí Kateřina Surová.

Čtyři kávové odstíny řady Starlight Coffee s odlesky zrcadlových fragmentů přináší jemné přírodní barvy doplňující další trendy materiály jako například dřevo, kolekce Noble s mnoha odstíny ve stylu mramoru navrací tento luxusní prvek do domácností nenásilnou a navíc vysoce praktickou formou.