O nás

Naše Dobroty jsou komunitní stránky, které vytváříme a spravujeme ve svém volném čase a jsme velmi rádi, že se líbí i ostatním lidem, kteří nám pomáhají s jejich rozvojem tím, že je navštěvují, používají a přidávají recepty, za to Vám všem děkujeme :-). I přes to, že Dobroty jsou naším koníčkem, snažíme se, aby byly stejně profesionální a výkonné jako projekty, na kterých se podílí mnoho vývojářů, specialistů v různých oborech a správců. Nyní si myslím, že na první pohled není zřejmé, že na stránkách pracujeme pouze ve dvou :-) (jeden vývojář a jeden správce) a také si myslím, že kvalitou obsahu (ještě jednou děkujeme Vám všem) a zpracováním stránek můžeme hravě konkurovat velkým komerčním projektům, které nás zatím sice poráží v návštěvnosti, ale pevně věřím, že i k nám si najde cestu více lidí.

Historie stránek

Historie Našich Dobrot sahá až do roku 2010, kdy byl web zřízen jako soukromá kuchařka pro ukládání receptů. Byl to vlastně takový malý blog, kde jsme si ukládali naše recepty, abychom je měli stále po ruce. Na první Dobroty si našli cestu naši první návštěvníci a některým z nich se naše stránky zalíbily natolik, že volali po možnosti přidat i své recepty. Rok po vytvoření původních Dobrot byla spuštěna první verze stránek, umožňující registraci uživatelů a vkládání receptů.

K prvním větším úpravám došlo v roce 2013, kdy jsme stránkám vytvořili nový vzhled a rozšířili jsme je o mnoho nových funkcí, které do té doby nepodporovaly (například články, které tehdy mohli přidávat pouze administrátoři). Z této doby nemáme žádný obrázek, ale Naše Dobroty se stále drželi svého typického oranžového vzhledu.

Po prvním vylepšení jsme během dvou let na Dobroty "přilepili" mnoho dalších funkcí a rozšíření, které od nás uživatelé stránek vyžadovali. Bohužel se stránky po mnoha rozšířeních a vylepšeních staly poněkud nepřehledné pro nové návštěvníky a zdálo se nám, že pomalu přestávají plnit účel, který jsme jim při jejich spuštění v roce 2011 předurčili. Naším cílem bylo poskytnout lidem přehledný a jednoduchý systém, kde budou moci prezentovat své recepty a kde bude opravdu snadné najít to co uživatel hledá.

V roce 2015 jsme se odhodlali ke kompletní přestavbě Našich Dobrot. Z původního sytému zůstal pouze obsah, který byl přesunut do zbrusu nové databáze, jejíž obsah využívaly úplně nové programy. Dlouho jsme pracovali na vzhledu, aby splňoval naše vysoké požadavky na přehlednost, ale zároveň prezentaci širokého množství obsahu nenásilnou cestou.

Výsledkem našeho tříměsíčního snažení byly stránky, které byly rychlejší, přehlednější a po všech stránkách lepší než ty staré. Podařilo se nám vytvořit nejen nový líbivý design, ale i úspornější a efektivnější systém, který byl jak modulární a snadno rozšiřitelný, tak i spolehlivý a téměř bezúdržbový.

V roce 2016 jsme dospěli k názoru, že si Dobroty zaslouží ještě lepší, moderní a příjemný vzhled. Také bylo nutné Dobroty připravit pro "mobilní" kuchaře :-). Starší vzhled se na mobilech i tabletech zobrazoval stejně jako na počítači a proto se na malé dotykové obrazovce špatně ovládal. Nový design již počítal s návštěvníky z mobilních zařízení a krásně se upravil pro jednoduché dotykové ovládání. Všechny prvky stránek se dokázaly přizpůsobit několika velikostem obrazovky, na které Dobroty prohlížíte. I přes zásadní změny byla na Dobrotách stále spousta prvků, které měly naši oranžovou, která Dobroty provází již od jejich vzniku.

Kromě těchto vylepšení se na Dobroty vrátila diskuze a pro naše kuchaře jsme vyrobili nový ovládací panel, který usnadňuje práci s recepty.

V roce 2018 jsme se stále v každé volné chvíli věnovali zlepšování stránek. Po zkušenostech s používaným vzhledem jsme přišli na pár vychytávek, které jsme chtěli do stránek začlenit. Příkladem je úplně nová titulní strana Dobrot, která nabízí lepší a přehlednější formu prezentace receptů.

Nyní v roce 2019 jsme se po třech letech používání nového vzhledu stránek, pustili znovu do práce na velkých změnách, které Naše Dobroty opět posunou kupředu. Protože téměř 70 % návštěvníků používá pro prohlížení stránek mobilní telefony nebo tablety, je jasné, že Dobroty musí být dokonale mobilní. Nové Dobroty, jsou vzhledem velmi podobné těm předešlým. Změny jsou nejvíce patrné na mobilech a tabletech, kde jsou ovládací prvky lépe uspořádané. Další změnou je vylepšení načítání - stránky jsou mnohem rychlejší - a také snížení datové zátěže - stránky spotřebují mnohem méně dat, proto jsou úspornější pro Vaše mobilní data.

Mezi největší úpravy patří hlavně rozšížení sady smajlíků, ktaří jsou na Dobrotách velmi populární. Další novinkou je zdokonalený ovládací panel, díky kterému pohodlně přidáte nebo upravíte recepty i z mobilu nebo tabletu. Poldední velkou změnou je možnost přihlášení pomocí Vašeho účtu na Facebooku.

K menším změnám patří především odstranění nepoužíváných částí stránek a lepší propojení se sociálními sítěmi.