Preclíky

Domácí pečivo

Autor: (další recepty autora)

PreclíkyPreclíkyPreclíkyPreclíkyPreclíkyPreclíkyPreclíky
Preclíky

Suroviny

250g polohrubé mouky, 30g rozpuštěného a mírně vychlazeného sádla, 1 žloutek, 1/4 kostičky droždí, 150ml vlažného mléka, špetka citronové kůry, 1 lžička soli, 1/2 lžičky cukru, hrubozrnná sůl a celý kmín na preclíky, vajíčko na potření, 1 sáček soda bicarbona.

Postup

Z mouky, vlažného mléka, rozpuštěného sádla, žloutku, soli, cukru a droždí vypracujeme těsto-(malinko lepivější), které dáme na teplé místo 1 hodinu kynout. Z těsta pak ukrajujeme kousky, ze kterých tvoříme podle fantazie různé tvary a zatím je položíme na pomoučněný vál. Dáme vařit litr vody. Když voda začne vařit, přisypeme sodu-(pozor, dost to zapění) a pomocí obracečky na palačinky vkládáme preclíky nejlépe po 1-3 kouuscích do vařící vody na 30 sekund. Pak je opět pomocí obracečky vyndáme a položíme na pečící papír na plech. Pokud je třeba, ještě je upravíme a necháme vychladnout. Pak potřeme vajíčkem, posypeme hrubozrnnou solí, kmínem a pečeme v troubě vyhřáté na 18-200 stupňů cca 20 min.

Z této dávy je jich cca 9-10 kousků
Zdroj je opět stránka FB "Dobrou chuť

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/1933-precliky

Komentáře

Jana autor receptu, 9. 01. 2013 - 23:01
😋 😋 Není jich nějak moc, takže je to raz dva🙂

mneneznas, 9. 01. 2013 - 22:08
😲 😋 no paráda, musím je vyzkoušet 😄

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁