Kroupy s lilkem a václavkami

Bezmasá jídla

Autor: (další recepty autora)

Kroupy s lilkem a václavkamiKroupy s lilkem a václavkamiKroupy s lilkem a václavkamiKroupy s lilkem a václavkamiKroupy s lilkem a václavkamiKroupy s lilkem a václavkamiKroupy s lilkem a václavkami
Kroupy s lilkem a václavkami

Suroviny

100g uvařených krup, 1 celá zelená cibulka, 2 lžíce olivového oleje-jedna lžíce na lilky, jedna na pánev, cca 150g václavek, nebo lesních hub, 3-4 kusy sušených rajčat v oleji, 1 menší lilek, 50g uzeného lososa, sůl, pepř.

Postup

Lilek přepůlíme, nakrájíme do kříže a posolíme. Necháme jej nejméně půl hodiny vypotit. Pak sůl utřeme papírovou útěrkou, potřeme oba kusy olivovým olejem a dáme je péct dohněda. Když jsou hotové, dáme je bokem, aby vychladly.
Mezitím si na oleji mírně osmažíme zelenou cibulku nakrájenou na kolečka, přidáme václavky, na nudličky nakrájená sušená rajčata a vše společně mírně orestujeme. Přidáme trošinku vody a dusíme, dokud se voda neodpaří. Upečenou dřeň lilku vyškrábeme lžící ze slupky, pomačkáme ji vidličkou a přidáme do pánve k ostatním ingrediencím. Promícháme a ještě tak 2-3 minutky restujeme. Nakonec přidáme uvařené kroupy a vše dohromady prohřejeme. Na talíři můžeme dozdobit na tenké proužky nakrájeným uzeným lososem.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/2341-kroupy-s-lilkem-a-vaclavkami

Komentáře

mneneznas, 20. 05. 2013 - 18:03
Lilek mám ráda, tahle varianta se mi líbí, 😋 😋 😄

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁