Domácí kečup

Recept Domácí kečup. Autor: MishkaVkuchyni.Pro děti

Další recepty autora
Recept by přidán 16. 02. 2015 - 11:29
Má již 1524 přečtení
Přidejte si jej do kuchařky jako první :-)
510


Přidat obrázek
Domácí kečup

Suroviny

170-200g rajčatového protlaku
1/4 šálku vody
1 malá červená cibulka
4 lžíce citrónové šťávy
3-4 lžíce medu nebo třtinového cukru muscovado
1 lžička soli
1/2 lžičky mleté hořčice
1/2 lžičky skořice
1/4 lžičky sušeného česneku

Postup

Cibulku jemně pokrájíme a orestujeme do zlatova. Dáme do misky spolu se všemi ostatními přísadami a pomocí tyčového mixéru rozmixujeme do hladka. Dáme do vyvařené osušené sklenice a dobře uzavřeme. Ve vzduchotěsné sklenici vydrží v lednici zhruba měsíc.

Poznámka

https://www.facebook.com/mishkavkuchyni

Kečup je stále jedno z nejpopulárnějších koření u dětí. Mé dcerky nejsou výjimkou, proto jsem se chtěla naučit, jak si udělat kečup doma sama. Přestože domácí kečup nijak výrazně peníze neušetří, pro mě je důležité složení a dokonalá chuť. Na trhu najdeme velké množství výrobců. Většina má přidané velké množství rafinovaného cukru a éček. Najdou se i lepší varianty, ale nenechte se zmást výrobci, kteří tvrdí, že jejich kečup je přírodní. Smutnou pravdou je, že většina firem se snaží šetřit, mít nízké ceny a vysoké zisky. I když se tváří, že jsou kvalitní a bez rafinovaného cukru, kolikrát ho nahradí jinou ale stejně nezdravou složkou, kterou běžní spotřebitelé nevnímají jako nevhodnou. Ale to jsem kousek odbočila.

Mezi několika ošklivými kečupy jsme konečně našli organický kvalitní kečup, který jsme si zamilovali. Ale ta cena nebyla zrovna nejpříjemnější pro korunky v peněžence. Podívala jsem se na ingredience a všimla si, jak je to prosté. Rajčata, trochu octa, trochu cukru, voda, sůl a koření. Na internetu jsem našla spousty a spousty receptů, ale většina byla vařených, zdlouhavých a složením mi taky nepřišly kdovíjak úchvatné. Nakonec jsem prozatím zakotvila u rychlého receptu z rajčatového protlaku. Z rajčatového protlaku? To má být kvalitní a úžasné? Ano! Velmi důležitou roli ovšem hraje kvalita protlaku. Určitě nedoporučuji kupovat ty nejlevnější, které jsou řídké, chuťově slabé a celkově nic moc. Kvalitní protlak musí být hustý, tmavě červený, voňavý a chuťově velmi silný.

 • Svačinkové perníky
 • Makové trojlístky
 • Podzimní kompot
 • Ovocné nanuky s limetkou, želatinovými bonbony a letním ovocem
 • Kuřecí polévka s čočkou
 • Celerová rýže s cizrnou
 • Jahodový krém
 • Zeleninová omáčka s čočkou
 • Termixík
 • Burizonové tyčinky

Přidejte další komentář

Tento recept má již 1 komentářů

Jana, 19. 02. 2015 - 17:45
Já dělávám kečup, ale zase trochu jinak Smajlík
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Zbývá 1000 znaků.
Toto pole nevyplňujte