Hovězí roláda s cuketovou šťávou

Masová jídla » Hovězí maso

Autor: (další recepty autora)

Hovězí roláda s cuketovou šťávouHovězí roláda s cuketovou šťávouHovězí roláda s cuketovou šťávouHovězí roláda s cuketovou šťávouHovězí roláda s cuketovou šťávouHovězí roláda s cuketovou šťávouHovězí roláda s cuketovou šťávouHovězí roláda s cuketovou šťávou
Hovězí roláda s cuketovou šťávou

Suroviny

850 g hovězího plátu na roládu/hodí se kýta,nebo roštěná
200 g brněnského salámu nakrájeného na tenká kolečka
350 ml horké vody
2 lžíce rybízové marmelády
2 lžíce plnotučné hořčice
1 velká mrkev nastrouhaná nahrubo
2 lžíce nakrájených čerstvých lístků libečku
1 středně velká cibule nakrájená nadrobno
4 stroužky česneku
1 menší mladá cuketa nakrájená na drobnější kostičky
2 lžíce oleje
1 cm silný plátek másla
sůl,mletý pepř
4 porce

Postup

Cuketu důkladně umyjeme a slupku, pokud je zdravá a nepoškozená ponecháme. Z cukety odkrojíme cca 6cm kousek, který nastrouháme na hrubých slzičkách a odložíme stranou. Zbytek cukety nakrájíme na drobné kostičky.
Mrkev nakrájíme na hrubých slzičkách. 2lžíce odložíme stranou a zbytek rozdělíme na dvě části. Na dvě části rozdělíme i nakrájený libeček.
Cibuli nakrájíme nadrobno, česnek na tenké plátky a v papiňáku na rozehřátém oleji restujeme 3minuty.
Maso na roládu rozklepeme přes potravinářskou folii na tenký plát, který po obou stranách mírně osolíme a opepříme. Plát masa potřeme rybízovou marmeládou, posypeme jednou částí mrkve a libečku. Celý plát poklademe kolečky salámu a ty potřeme hořčicí. Posypeme druhou částí mrkve a libečku a zavineme do rolády.
Roládu zajistíme nití a prudce po všech stranách opečeme na připraveném základu z cibule a česneku. Podlijeme 350ml vody, přidáme nakrájenou cuketu, větvičku libečku, okořeníme špetkou soli a pepře.
Hrnec uzavřeme tlakovou poklicí a od doby varu dusíme na slabém plameni 50 minut. Po ochlazení hrnec otevřeme, měkké maso vyjmeme a uchováme v teple.
Během dušení masa dáme do kastrůlku rozehřát máslo, přidáme odloženou nastrouhanou mrkev s cuketou a za občasného promíchání restujeme 10minut.
Šťávu, která zbyla po dušení masa ponorným mixérem v hrnci rozmixujeme, podle potřeby dochutíme, případně naředíme na námi požadovanou hustotu. Přidáme orestovanou mrkev s cuketou a necháme projít varem.
Roládu zbavenou nití naporcujeme a podáváme se šťávou a rýží. Vhodný je i knedlík.

Poznámka:
Rybízovou marmeládu používám do masových rolád a závitků běžně. Šťáva pak má příjemnou pikantní chuť. Ale není problém místo ni použít jen samotnou hořčici. To samé je i s uzeninou. Použijeme tu, která nám chutná.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/3423-hovezi-rolada-s-cuketovou-stavou

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁