1 králík, grilovací, nebo jíné koření na maso, použila jsem Argentinu, 1 větší mrkev, 3 papriky, 4 rajčata, 1 cibule nebo pórek, 5 špekáčků, 5 dkg anglické slaniny, 10 kuliček nového koření, 10 kuliček pepře, sůl dle chuti, cca 2 dcl vody na podlití.

Králík po hájecku

Odblaněného a naporcovaného králíka osolíme, dáme na pekáč. Na kousky nakrájíme shora uvedenou zeleninu, špekáčky, anglickou slaninu pokrájíme na kostičky. Prosypeme kořením a podlijeme vodou. V troubě vyhřáté na 200 stupňů dusíme pod pokličkou cca 1 hodinu. Po odklopení můžeme opět trochu podlít (podle uvážení, kolik kdo chce šťávy) a bez pokrytí dopečeme do zlatova. Jakmile je maso upečené, vyjmeme ho a v trošce vody rozmícháme trochu hladké mouky. Přilejeme do šťávy a ještě chvíli v troubě povaříme. Vynikající. Přílohy: bramborový knedlík, houskový knedlík, brambory, tmavé pečivo.

Poznámka:
Recept jsem napsala na celého králíka, ale dělala jen ze 4 předních stehen. Suroviny si můžete podle uvážení přidat, nebo ubrat, popřípadě vynechat. také šťávu není třeba zahušťovat, je to na chuti každého z nás.Místo špekáčků, které jsem nesehnala jsem použila hornickou klobásu.

Autor: Jana (více receptů autora), Masová jídla, Králičí maso
Přidat do kuchařky, Přidat obrázek

Jana 29. 11. 2011 - 20:07Odpovědět

Ivet, já víím!!😄

BILKOVAI 29. 11. 2011 - 20:01Odpovědět

Tento receptík jsem vyzkoušela a opravdu nemá chybu. Vynikající!!!!....+1 😋 😋 😋

mneneznas 24. 08. 2011 - 7:25Odpovědět

😄 😋

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam