Suroviny

Základní koktejl, který nikdy nezklame :
1 menší jablko, 1 menší banán, tři hrti salátu polníčku, dva listy kapusty, jedno kolečko zázvoru + voda

Koktejl - Zelená smooothie :
Tři hrsti polníčku + několik výhonků munga, pár kousků řapíkatého celeru, jedno avokádo, jedno jablko, dvě hrsti ledového salátu + voda

Koktejl - Sladká odměna :
jedno jablíčko + pár lístků máty + dvě hrsti ledového salátu + 3 jahody + jedna broskev

Osvěžující a voňavý koktejl :
Dvě očištěné pokrájené mrkve, jedno jablko, půlka salátové okurky, sklenka ledové tříště a špetka muškátového oříšku + skořice

Jemný zelený koktejl :
Jedno omyté, oloupané, nakrájené avokádo, tři hrsti polníčku, hrst listového salátu, jedna hruška, jeden malý banán a šťáva ze čtvrtky citrónu, tři lístky máty a lžička zeleného ječmene.

Dál si pak už kombinujeme suroviny jak chceme, jako základ zvolíme např. základní koktejl a podle sebe kombinujeme i další koktejly.

Postup
Vždy všechny suroviny omyjeme,oloupeme, pokrájíme. Dáme do mixéru a vždy přilijeme vodu tak, aby přesahovala tak 3-4 cm nad přísady, zakapeme ev. šťávou a mixujeme na nejvyšší stupeň cca 3 minuty. Podáváme chlazené.

Sedm dní s koktejly, aneb nejlepší dieta na světě

Vždy všechny suroviny omyjeme,oloupeme, pokrájíme. Dáme do mixéru a vždy přilijeme vodu tak, aby přesahovala tak 3-4 cm nad přísady, zakapeme ev. šťávou a mixujeme na nejvyšší stupeň cca 3 minuty. Podáváme chlazené.

Poznámka
Dieta je jednoduchá. Koktej se podává místo snídaně a večeře. K Obědu podáváme odlehčená masa, ryby, sóju, luštěniny, rýži, brambory. K odpolední svačině podáváme např. bílý jogurt nebo přírodní sýr s tmavým chlebem. Přes den mezi jídlem zobeme neslazené sušené ovoce a oříšky, ovšem vše v přimeřeném množství. Díky těmto koktejlům do sebe dostaneme i potraviny, o které třeba ani jinak nestojíme, nebo se těžko zařazují do běžného jídelníčku. Obsahují enzymy,vitamíny, minerály, aminokyseliny, stopové prvky, chlorofyl a zůstává v nich narozdíl od ošťavovačů hlavně vláknina. Tělu dodáte energii, trávicí systém se očistí, posílíte imunitu, detoxikujete organismus a je Vám celkově lépe. Jsou velmi lehce stravitelné.

Autor: Ivka (více receptů autora), Nápoje
Přidat do kuchařky Přidat obrázek

Ivka, 18. 03. 2012 - 23:19Odpovědět

No, barva,jak řekl,můj muž 😲 nic moc,ale chuť s ovocem, jako mix, je báječná,zdravé to určitě ale je. Ve středu Jdu an roční prohlídku a testy krve,všeho a tak detoxikuji a detoxikuji, už zítra začínám střádat..asi jsem měla začít ale s touto dietkou dříve.Jinak další důvod k tomu také je, jsou druhy zeleniny,které do sebe nedostanu jinak,než formou koktejlů 😄 😋

Jana 18. 03. 2012 - 23:13Odpovědět

No, to máš Jani pravdu 😄

mneneznas 16. 03. 2012 - 17:09Odpovědět

😄 😋 Ivuško, tak tohle se myslím bude hodit nejenom mě 😋 😄 díky

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam