Růžičková kapusta

Autor: (další články autora)

Růžičková kapusta
Růžičková kapusta

Růžičková kapusta je podzimní zelenina, která snáší mráz až do mínus patnácti stupňů. Při mírnější zimě vydrží na záhonu až do jara. Ve 100 g kapustiček je asi 100 mg vitamínu C, 400 mikrogramů karotenu, vitamíny skupiny B. Kyselina listová, 1 mg vitamínu E. Obsahuje spektrum minerálních látek z nichž je nejvíce draslíku, fosforu, vápníku. Následuje železo, síra, hořčík, sodík, zinek, měď, jód. Bílkoviny jsou zastoupeny asi 4 – 7 %, obsah vody je asi 85 %, 2 – 3 % sacharidů, 1,5 – 4 % vlákniny. Růžičková kapusta je velmi cenná zelenina. Používáme malé kapustičky, vrcholovou růžici i košťál – jeho nedřevnatou část. Její využití v kuchyni je velmi široké. Používá se do polévek, na dušení, jako náplň do omelet, jí se vařená, smažená, zapékaná.

Růžičková kapusta podporuje krvetvorbu a růst buněk. Posiluje imunitu, působí proti stresu, konzumace kapusty zlepšuje kvalitu kůže a vlasů, zvyšuje pevnost tkání. Odstraňuje z těla škodlivé látky a odstraňuje zácpu. Působí močopudně a je vhodná pro redukci váhy.

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁