Banány

Autor: (další články autora)

Banány
Banány

Jde o velice žádanou komoditu a tvoří významnou složku potravy. Díky velkému množství draslíku působí léčebně na onemocnění srdce související s vysokým krevním tlakem. Kvůli velkému obsahu draslíku jsou však banány lehce přirozeně radioaktivní, ale člověku neuškodí. Vzhledem ke svému složení a obsahu minerálů jsou banány skvělým dietním jídlem. Také obsahují látky, které pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi.

Kromě klasických žlutých banánů, které známe existuje několik dalších, ne tak známých druhů banánů. Jedním takovým druhem je například Plantain neboli zeleninový banán, který je větší než jiné druhy banánů a má zelenou barvu. Díky vysokému obsahu škrobu se jeho dužina tepelně upravuje. Připravují se z něj například polévky, kaše nebo tostones, což jsou smažená kolečka plantainu v palmovém oleji. Dalším druhem je Apple banana. Jde o malý žlutý banán, který je populární zejména v přípravě dezertů. Pěstuje se také jako okrasná rostlina. V neposlední řadě také Red banana (červený banán), který je menší a baculatější než klasický banán a má načervenalou barvu. Jsou měkčí a sladší než jiné odrůdy a některé mají lehkou malinovou příchuť. Tato odrůda obsahuje mnohem více betakarotenu a vitaminu C než žluté banány.

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁