Proč jíst denně jedno jablko

Autor: (další články autora)

Proč jíst denně jedno jablko
Proč jíst denně jedno jablko

Jablek existuje asi 35 000 druhů. To už je docela velký výběr barev a chutí tohoto výtečného ovoce. Již naše babičky věděli, že pokud snědí jedno jablko denně udělají svému tělu velkou službu.

Jablka mohou upravit krevní tlak, cholesterol i hladinu cukru v krvi. Vysoký obsah železa pomáhá při chudokrevnosti a pomůže i při ledvinových a žlučových kamenech.

Srdce, imunitní systém i nervová soustava ocení pokud budete konzumovat jedno jablko každý den. Budete předcházet i Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. Vysoký obsah pektinu prospívá funkci střev. 

Flavonoidy a antioxidanty obsažené v jabkách jsou zbraní proti rakovině. 

Jablka neloupejte, konzumujte je i se slupkou, pod kterou se skrývá množství vitamínů a minerálů. Jablko je z 84% tvořeno vodou, obsahuje asi 50 kalorií. Jablka jsou vhodná při úpravě váhy a také jimi lze nahradit sladkosti ve chvíli kdy nás honí mlsná.

Při nadváze pomůže jablečný ocet odbourat tuk z našeho těla. Při dně a revmatismu bychom měli jíst jablka jak je to jen možné. Srdce bude pracovat lépe, když chroupáním jablek odvedeme z těla vodu, která srdce zatěžuje. 

Konzumací jablek prospějeme svému tělu více než polykáním potravinových doplňků.

Jablka chutnají i pomáhají udržet tělo v dobré kondici.

Foto: PROFOTKY.CZ

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁