Hruška

Autor: (další články autora)

HruškaHruška
Hruška

Hrušky jsou bohaté na vitamíny a minerály, jsou plné vlákniny a pro naše zdraví velmi důležité. Hruška je vynikající pomocník při detoxikaci a pročištění organismu.

Hrušky pomáhají snižovat krevní tlak a předchází tak infarktu a mrtvici. Zpevňují cévy a jsou tak vhodným ovocem pro lidi cévními problémy. Pomáhají při léčbě modřin a celkově posilují imunitní systém. Quercetin obsažený v hruškách je antioxidant pomáhající v prevenci proti rakovině. Hruška pomůže při léčbě zácpy i osteoporózy. Vhodná je pro diabetiky, protože má nízký glykemický index.

Sušené hrušky jsou nejen pochoutka, ale i dobrá surovina na čaj proti průjmu. Hruškový odvar se podává i při zimnici a horečce. Po hrušce sáhneme i v připadě kdy musíme užívat diuretika.

Listy hrušní jsou v lidovém léčitelství považovány za vyborný lék na revmatismus. V litru vody přivedeme k varu sto gramů čerstvých listů a necháme pod pokličkou louhovat deset minut. Pijeme v průběhu celeého dne.

Odvar z listů je také vhodný při zánětu močových cest a ledvinových kaménků.

Lidé s podrážděným žlučníkem a citlivým zažíváním by měli dát pozor na odrůdy hrušek, které mají v dužině drobná zrníčka. Také konzumace hrušek a máku nedělá někomu dobře. 

Jinak je hruška skvělým ovocem, které dokáže posílit náš organismus, zvyšuje koncentraci a působí příznině na náš mozek.

Foto: PROFOTKY.CZ

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁