

3 vejce
200 ml oleje
200 ml horké vody
200 ml cukr krystal
400 ml polohrubé mouky
2 polévkové lžíce kakaa
1/2 prášku do pečiva
Nádivka:
200 g kokosu
250 g másla
150 ml mléka
100 g cukr moučka
Čokoládová poleva:
250 g 100% tuku - Iva, Lando, atd.
100 g čokolády na vaření
50 g kakaa
100 g rozinek namočených v rumu
Řezy s kokosem
Vejce ušleháme s cukrem do pěny - šleháme asi 5 minut. Postupně přiléváme olej a vodu. Nakonec zašleháme nebo vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Nalejeme na plech s pečícím papírem a v předehřáté troubě na 170 - 180°C upečeme a necháme vychládnout. Sundáme papír, potřeme masou z oceděných a rozmixovaných rozinek, kokosovou nádivkou a polejeme čokoládovou polevou. Necháme ztuhnout a nakrájíme.
Můžeme taky potřený plát rozinkovou a kokosovou směsí nákrájet na pásky a pak polít polevou a boky taky potřít polevou - viz foto.
Místo rozmixovaných rozinek můžeme potřít plát pikantní marmeládou.
Nádivka:
Kokos spaříme mlékem a necháme vychladnout. Máslo rozšleháme a zašleháme do něj spařený vychladlý kokos a podle chuti cukr.
Poleva:
Tuk rozpustíme, přidáme rozlámanou čokoládu a kakao a vymícháme do hladka. Necháme částečně vychladnout a poléváme.
Autor: evahu (více receptů autora), Moučníky, dezerty
Přidat do kuchařky, Přidat obrázek
Přihlaste se
Recept si můžete uložit do soukromé kuchařky po přihlášení ke svému účtu na Našich Dobrotách.
Přihlaste se
Obrázek k receptu můžete přidat po přihlášení ke svému účtu na Našich Dobrotách.
Jana 30. 04. 2012 - 23:31Odpovědět
Evi, kde je kokos, to máme rádi. Zrovna teď večer jsem dělala něco podobného od Lenky. Myslím Bounty, nebo tak něco. My taky zítra slavíme. Já a můj přítel jsme sváteční děti. 😄 On 1.5. a já 5.7....To zas bude v alejích nablito! 😄 😄 😄
mneneznas 30. 04. 2012 - 19:35Odpovědět
😲 to bude dobrota 😋