



Asi 16 hlaviček žampionů, 75g métského salámu-(čajovka- natírací uzený krém), 1 špekáček, nebo 1 nožka párkového, 1 trojúhelníček taveného, roztíratelného sýra, zelená cibulka, hladká mouka, vajíčko, strouhanka na obalení, olej na smažení.
Žampiony plněné čajovkou
Hlavičky žampionů oloupeme a vydloubneme nožku, mírně zevnitř osolíme. Špekáček nastrouháme na hrubých nudličkách, přidáme métský salám, sýr a na kolečka nakrájenou zelenou část lahůdkové cibulky. Směs vymícháme a plníme hlavičky žampionů, které následně obalíme v trojobalu a smažíme z obou stran dorůžova. Podáváme s bramborem a tatarskou omáčkou, nebo se zeleninovým salátem.
Poznámka
Můj experiment. Ještě ráno jsem dumala, čím jen naplnit žampiony, aniž bych to už někdy zkoušela. Métský salám-kdysi čajovka a doufám, že jej znáte, žampiony spolu se špekáčkem báječně ochutil. Vyzkoušejte..
Autor: Jana (více receptů autora), Zeleninová jídla
Přidat do kuchařky, Přidat obrázek
Přihlaste se
Recept si můžete uložit do soukromé kuchařky po přihlášení ke svému účtu na Našich Dobrotách.
Přihlaste se
Obrázek k receptu můžete přidat po přihlášení ke svému účtu na Našich Dobrotách.
Jirca 9. 05. 2012 - 21:23Odpovědět
Dobrý nápad 😋 😋 😋
evahu 9. 05. 2012 - 20:29Odpovědět
Hřiby na jakýkoliv způsob to já můžu 😋 😋
Jana 9. 05. 2012 - 19:43Odpovědět
No a zase nápad!!! Díky!!! 😲
mneneznas 9. 05. 2012 - 18:58Odpovědět
Nám zase chutnají s ďábelskými tousty 😋
Jana 9. 05. 2012 - 18:12Odpovědět
Jani, nevím, jestli to tady někde je, ale už jsem do nich nacpala i vinnou klobásu! 😄 A taky dobré!! 😄
mneneznas 9. 05. 2012 - 17:36Odpovědět
To bude hodně dobré, taky ráda do žampionů cpu takové neobvyklé náplně a vždy je to dobrota 😋 😋 😄 povedly se 😄
nofrona 9. 05. 2012 - 13:06Odpovědět
jani mňááám 😋 😋