1 listové těsto

Na nádivku:

400 gramů brambor
75 gramů tmavé čokolády
75 gramů bílé čokolády
1 PL moučkového cukru
mandlové lupínky
+
2 vanilkové cukry
2-3 nastrouhaná jablíčka
špetka skořice
máslo

Křehký moučník z listového těsta-netradičně

Nejdříve si uvaříme ve vodě do měkka brambory, které po vychladnutí nastrouháme na jemném struhadle a připravíme si´pak do misky. Zatím oba druhy čokolády nastrouháme k bramborům, promícháme, přidáme cukr moučku a dáme na 30 minut na mrazák. Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a nastrouháme nahrubo a dáme do další misky. Listové těsto si rozdělíme na na dva kusy, které pak vyválíme na pomoučněném vále na tenké pláty. Jeden plát těsta pomalu přeneseme na pečíčí papír na plechu. Hmotu z brambor a čokolády ztuhlou pak nastrouháme na tento plát na plechu a vše posypeme nastrouhanými jablky, zasypeme ještě jablky a vanilkovým cukrem, skořicí a mandlovými lupínky. Pak na první plát s hmotou z čokolád a brambor přiložíme druhý vyválený plát a boky přimáčkneme tak, aby nám náplň nevytékala. Těsto propícháme vidličkou, potřeme máslem a dáme péci na plech na cca 25 minut na 180-200 stupňů.
Necháme vychladnout a pak posypeme moučkovým cukrem před podáváním. Dá se ale dělat tento moučník klasicky jako závin s touto nádivkou.

Poznámka
Těsto z brambor, čokolád se také dá jen tak na vále s kokosem vyválet a dát na jeden plát, ale dle každého. Těsto z brambor mám zde u rcp. "marcipánových kuliček".

Autor: Ivka (více receptů autora), Moučníky, dezerty
Přidat do kuchařky Přidat obrázek

Ivka 10. 09. 2011 - 20:03Odpovědět

😄 😃

Jana 10. 09. 2011 - 19:59Odpovědět

No prosím, listový koláč s bramborama 😲 !! To je fakt nápad!! 😲

mneneznas 10. 09. 2011 - 19:22Odpovědět

😲 já dnes jen zírám samé dobrůtky a ty nápady!! 😋 😋

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam