Korpus: 4 vejce, 240g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 150ml oleje, 100ml vroucí vody, 250g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžíce kakaa.

Uvnitř: šlehačka, ztužovač, ovoce - broskve, banán, mandarinky, jahody

Krém: 500ml mléka, 4lžíce cukru, 2 pudinky, 500g másla.

Gelové potravinářské barvy, potahová hmota, cukrové zdobení

dort Žirafka

Korpus: bílky ušleháme s polovinou cukru do tuha. Nejprve chvíli šleháme jen bílky a pak, až se udělá pěna, teprve přidáme pomalu cukr.
V jiné míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud hmota viditelně nezesvětlá a nenabude.
Do žloutkové hmoty postupně za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a pak horkou vodu. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků.
Třetinu těsta přendáme do mísy a obarvíme kakaem.
Doprostřed dortové formy o průměru 24cm dáme lžíci kakaového těsta a na ni 2 lžíce světlého těsta. Na světlé těsto opět 1 lžíci tmavého a zase 2 lžíce světlého těsta. Těsto dáváme stále na jedno místo - samo se rozprostře.
Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů a pečeme asi 45 minut. Necháme vychladnout.

Uvnitř: ušleháme si šlehačku se ztužovačem, naneseme na prokrojený korpus a pokladem ovocem. Můžem korpus proříznout dvakrát a do druhého patra dát krém, který si připravíme.

Tak 2-3 hodiny před zdobením si uvaříme puding. Mléko, cukr, 2 pudinky na hustou kaši. Vše přelijeme do jiné nádoby, uhladíme a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. A necháme vychladnout. Voda nám zabrání škraloupu. Do stejné místnosti dáme obě másla a čekáme na stejnou teplotu.
Když je vše vychladlé a rozehřáté, připravíme si krém ke zdobení. Vodu z nádoby vylijeme, puding dáme do větší a vyšší nádoby a šleháme elektrickým šlehačem na kaši. Pak pomalu přidáváme máslo. Stále vše šleháme. Pokud je krém málo sladký, můžeme přidat moučkový cukr, já dávám tak lžičku a stačí to.

Krém jsem dala do druhého patra korpusu. Přiložila vrchní korpus a pomazala strany a vršek. Dala jsem do lednice ztuhnout.

Nakreslila jsem si obrázek na papír a vystřihla. Přenesla na ztuhlý krém na korpusu. Obtáhla párátkem a dokreslila vnitřek. Krémem obarveným na černo jsem obtáhla obrysy a začala jsem vybarvovat. Po zatuhnutí přidáme ostatní zdobící prvky, aby se obrázek oživil. Z potahové hmoty jméno, číslice, mašličky, očička, kytičky..

Autor: marunda (více receptů autora), Dorty, zákusky
Přidat do kuchařky Přidat obrázek

marunda 2. 10. 2012 - 23:15Odpovědět

děkuji všem 🙂

rebečka 2. 10. 2012 - 18:47Odpovědět

krásný dortíček 🙂 🙂 posílám mu tisíc hvězdiček 🙂 🙂 🙂

mneneznas 2. 10. 2012 - 14:19Odpovědět

😲 opět nádherný dort, prostě super 😋

Jana 2. 10. 2012 - 13:05Odpovědět

Tak ti konečně můžu přidat hvězdičku!!🙂 Hodně štěstíí!!

marunda 1. 10. 2012 - 22:54Odpovědět

aha, to jsem si mohla myslet. Hlavně, že jsem si fotila postup. Díky Jani

Jana 1. 10. 2012 - 12:50Odpovědět

Ty trdlo!! Jsi jako já!! zapoměla jsi ho přihlásit do soutěže! Ale já vím, že máš i jiné nádherné dorty, takže nezapomeň!! Příště, jak budeš vkládat recept, zaškrtni si-přidat do soutěže!! 😄 I tady ti právem patří bodík!! 🙂

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam