Čokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatek

Dorty, zákusky

Autor: (další recepty autora)

Čokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatekČokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatek
Čokoládovo-karamelový dortík z kulatých dortových oplatek

Suroviny

1 čokoládový pudinkový prášek
1 karamelový puding
750 ml mléka
4-5 lžíc moučkového cukru (podle chuti)
180 g másla
180 g pomazánkového másla bez příchutě
2 dcl čokoládového likéru /nebo s Baileys /
6 plátků želatiny
200 ml uvařené chladné instatní kávy
1 PL rumové tresti / nebo rumu /
1 balíček dortových oplatek /v baličku je 10 tenkých oplatek /

Postup

Z mléka, dvou pudigových prášků a cukru, uvaříme hustý pudink podle návodu. Pudinky stále pomalu mícháme až do úplného vychladnutí, aby se nám nevytvořil škraloup.
Měkké máslo a pomazánkové máslo vyšleháme s cukrem a postupně do něho zašleháme vychladlé čoko-karamelové pudinky. Nakonec přidáme čokoládový likér.
Oplatky si rozložíme na větší plochu, pokapeme je z jedné strany vychlazenou kávou, smíchanou s rumovou trestí nebo s rumem.
Plátky želatiny namočíme se 4 PL vody a necháme nabobtnat asi na dobu 10 minut. Pak je do úplného rozpuštění mícháme na mírném plameni. / ale nevaříme/.
Želatinu spojíme s 2 PL krému a takto ji vmícháme k připravenému krému.
Dortové navlhčené oplatky s kávou, potřeme vychladlým krémem, spojíme takto všechny oplatky a navrch poslední oplatky natřeme krém ve větší vrstvě. Dozdobíme zbylým krémem nebo čokoládovou rýží a čokoládovými ozdobami.
Dortík dáme do chladu, nejlépe přes noc a podáváme ke kávě, jako sváteční a lahodný dortík.


P.S. recept jsem podobný viděla u Andrejky z topreceptů, ale neměla jsem kolonáda oplatky a tak jsem použila tyto oplatky a krém jsem dělala podle sebe a surovin doma. Jen mne její nápad se mi ale moc líbil, ale sama jsem pak udělala vše zase jinak. Ty kolonádové oplatky budou lepší, jsou silnější a dají se lépe nakropit apod.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/1788-cokoladovo-karamelovy-dortik-z-kulatych-dortovych-oplatek

Komentáře

Jana, 21. 10. 2012 - 23:36
😋 😋 😋

evahu, 21. 10. 2012 - 0:33
Něco podobného nám dělávala babi a bylo to móc, móc dobré...ten Tvůj vypadá jak z prvotřídní cukrárny 😋 😋

Ivka autor receptu, 20. 10. 2012 - 22:40
Je to mocinky dobré, Jani,chutná to, jestli znášč dortíky zvané "štafetka" - nemá to chybku, jen to chce ty oplatky Kolonáda s náplní, pak se to hezky celé pokape kávou a i promaže a je to vyšší, ale nám to chutná i tak, den ode dne je uleželejí, tím je lepší a chutnější 😋 😄

mneneznas, 20. 10. 2012 - 20:21
😋 Ivi je parádní 😋 😄

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁