6 medailonků z mořské štiky (600 gramů)
1 pórek
1 cibule
sůl, pepř
3 cm zázvoru
1 malá chilli paprička
petrželka
3 lžíce strouhaného sýra
1 lžíce hladké mouky
1 lžíce hořčice
2 až 3 lžíce oleje
1 1žíce mandlí
30 gramů másla
šťává z citronu

Ostré medailonky ze štikozubce kapského na pórku,zázvoru a jiných bylinkách

Medailonky si necháme rozmrazit, osušíme je, potřeme hořčicí a pokapeme citronem, pokmínujeme, opepříme, přidáme pokrájený pórek a cibuli, nakrájenou chilli papričku, zázvor na kousky,1 lžici nasekané petrželky a vložíme vše na pekáček s olejem. Pečeme do měkka a nakonec vmícháme máslo, zaprášíme hladkou moukou a až na závěr vmícháme strouhaný sýr a posypeme mandlema. / Mandle se nemusí dávat, měla jsem doma zbytek na stole/.

Poznámka
Štikozubec obecný je loven gillnety (svislá síť do které se ryba zamotá za skřele), longliningem - (dlouhá lovná šňůra se stovkami až tisíci navázaných háčků), vlečnými sítěmi vedenými u dna a párovými vlečnými sítěmi vedenými mezi dvěma plavidly. Gillnety pro hejky jsou známy vysokým podílem chycených nedospělých ryb, které jsou odhozeny a také zabíjí delfíny a sviňuchy. Párové vlečné sítě jsou spojovány s nechtěným chycením delfínů.

V severovýchodním Atlantiku se obsádka štikozubce obecného dělí na severní a jižní. Zatímco jižní obsádka byla po léta drancována a vědci doporučili snížit množství zde ulovených štikozubců, stavy štikozubců v severní části se zotavily z vyčerpání, ke kterému došlo v devadesátých letech. Populace štikozubce argentinského byly během devadesátých let vyloveny a po omezeních, která následovala, se pomalu zotavují.
Samice štikozubce obecného dospívá až v sedmi nebo osmi letech. Podle vědců je tento fakt důvodem toho, že populace nejen štikozubce obecného, ale i novozélandského a argentinského jsou velmi zranitelné před rybářským tlakem.

Autor: Ivka (více receptů autora), Ryby a mořské plody
Přidat do kuchařky Přidat obrázek

Ivka, 9. 10. 2011 - 22:54Odpovědět

Superka to potesi, že to bylo k insipraci 😄 😄 😄 😄 😄 😄 😃

Sandra, 8. 10. 2011 - 12:53Odpovědět

Rybku jsem mela v celku a s receptem jsem si jeste dohrala po svem (pridala jsem pod ni jeste petrzel, mrkev, papriky a rajcata). Nakonec jsem ji jeste prelila stavou z 2 citronu a zazvoru, pomazala hrubozrnou horcici a bylo to vynikajici!!! Moc dekuji za nakopnuti a dobry napad k priprave 🙂

mneneznas 26. 09. 2011 - 15:49Odpovědět

😲 nejen, že mám super recept, ale ještě se dozvím zajímavosti o štikozubci - to je paráda 😄 😄 😋

rebečka 26. 09. 2011 - 11:14Odpovědět

krásné,Ivi 😋 😋 😋

Jana 25. 09. 2011 - 22:39Odpovědět

Aháááá, joo, už si vzpomínám!! 😄

Ivka 25. 09. 2011 - 20:19Odpovědět

Jani, ten mám už z května, jak jsi se mne ptala, kde jsem je koupila a já jsem Tě navigovala do Penny Marketu tehdy, už vís?? 😋 😄

Jana 25. 09. 2011 - 20:10Odpovědět

taky "štikozubec? 😄 Vím, že je skvělý a tenhle receptík je zase jiný, než můj. 😄

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam