ZáhlavíZáhlavíZáhlaví
Drůbež
Polévky
Ryby a mořské plody
Masová jídla
Těstoviny
Saláty
Moučníky, dezerty
Bezmasá jídla
Zeleninová jídla
Luštěniny a obiloviny
Bramborová jídla
Houby

Lilek zapečený s tvarůžky

Zeleninová jídla

Autor: (další recepty autora)

Lilek zapečený s tvarůžkyLilek zapečený s tvarůžkyLilek zapečený s tvarůžkyLilek zapečený s tvarůžkyLilek zapečený s tvarůžkyLilek zapečený s tvarůžky
Lilek zapečený s tvarůžky

Suroviny

2 lilky, 3 rajčata, 1 cibule, 2-3 stroužky česneku, 200g kulatých tvarůžek-stačí i méně, několik lístků zelené petrželky, 3 vajíčka, sůl, pepř podle chuti, olivový olej podle potřeby.

Postup

Lilky překrojíme a pomocí lžíce vydlabeme dužinu, kterou nakrájíme na kostičky. Rajčata, cibuli a česnek taky nakrájíme na menší kousky.
Nejdříve si vydlabané poloviny lilků mírně osolíme a dáme předpéct-nejlépe na pečící papír do trouby. Stačí na tu dobu, po kterou připravíme náplň.
Do pánve dáme rozehřát olej, přidáme nakrájenou cibuli, česnek. Poté přidáme dužinu z lilků a rajčata. Osolíme, opepříme va vše chvíli dusíme-cca 5 minut. Pak vmícháme na kostičky nakrájené tvarůžky, necháme je roztéct a odstavíme pánev ze zdroje tepla. Přimícháme vajíčka a nadrobno nasekanou petrželku. Vyndáme předpečený lilek z trouby, naplníme jej směsí a pečeme ještě asi 30 minut na 220 stupňů.

Poznámka:

Recept má v novém vydání Pošli recept paní Lucie Valinová. Já jsem si jej upravila podle sebe. Zatímco ona použila uzené tofu, já tvarůžky a taky bazalku jsem vyměnila za petrželku. Taky jsem dělala jen lilek pro sebe z jedné poloviny a podle toho upravila ingredience.
Milovníci lilků si určitě pochutnají!:-)

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/2433-lilek-zapeceny-s-tvaruzky

Zajímavé recepty

Komentáře

Ivka, 3. 07. 2013 - 19:17
Vyzkouším, vypadá to báječně 😄 😋

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁