Pečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýrem

Zeleninová jídla

Autor: (další recepty autora)

Pečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýremPečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýremPečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýremPečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýremPečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýremPečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýremPečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýremPečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýrem
Pečené papriky s lilkem, kuskusem, sušenými rajčaty a sýrem

Suroviny

Zelené papriky 2kusy, 1/2 kusu lilku, 2 kusy zelené cibulky, sušená rajčata-4-5 kusů, 3 stroužky česneku, olivový olej, sušená šunka-4 plátky, 50g Nivy, 100g 20% tvrdého sýra, 50g kuskusu, olej ze sušených rajčat.

Postup

Nejdříve si připravíme lilek. Omyjeme jej, přepůlíme a nakrájíme do něj čtverečky, jakoby do párku, osolíme, necháme vypotit cca 20 min. Pak otřeme sůl, pokapeme olivovým olejem a dáme péct do předehřáté trouby dohněda. Po upečení necháme trochu vychladit, upečenou dřeň vydlabeme lžící a odložíme bokem.
Kuskus uvaříme podle návodu na krabičce, pouze si upravíme množství, které budeme potřebovat a odložíme bokem.
Na 1 lžíci oleje ze sušených rajčat orestujeme cibulku, přidáme sušená rajčata nakrájená na nudličky, šunku nakrájenou na nudličky, česnek nakrájený nadrobno, osolíme a vše chvíli restujeme. Pak přidáme dřeň z lilku a zase chvíli opékáme. Nakonec přidáme kuskus, promícháme a odložíme bokem. Do směsi nadrobíme Nivu a nastrouháme tvrdý sýr a ještě teplé promícháme. Hotovou směsí plníme papriky, které potřeme olivovým olejem s utřeným česnekem. Dáme do pekáčku, přidáme trošinku vody a pečeme cca 20-25 minut, až papriky zhnědnou.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/2519-pecene-papriky-s-lilkem-kuskusem-susenymi-rajcaty-a-syrem

Komentáře

Jana autor receptu, 15. 08. 2013 - 20:28
😃 😋 Jani zkus, nemělo to chybu🙂

mneneznas, 15. 08. 2013 - 20:20
No super, další šikovný recept 😋 😋 😄

Jana autor receptu, 8. 08. 2013 - 19:30
😄

Jirca, 8. 08. 2013 - 16:44
😋 😋 To se ti povedlo 😄

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁