Hovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krému

Masová jídla » Hovězí maso

Autor: (další recepty autora)

Hovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krémuHovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krémuHovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krémuHovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krémuHovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krémuHovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krémuHovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krému
Hovězí kližka v řapíkovo rajčatovém krému

Suroviny

1000 g hovězí kližky
250 g řapíkatého celeru/6 velkých řapíků
300 g rajčat/4 větší kusy
200 ml bílého vína/lze nahradit vodou
1 větší cibule
2 lžíce oleje
sůl,mletý pepř
na ozdobu osmažené nudličky libovolné slaniny
lístky z řapíků

Postup

Pokud budou mít v masně hezkou kližku, koupíme větší množství vcelku, než je uvedeno v surovinách. Doma si z ní vyřízneme krásný kus svalu, který použijeme na tento recept. Ze zbývající části můžeme udělat, guláš, nebo podusit na různé zelenině, slanině a podobně(viz recepty z hovězího masa).
Z celého kusu kližky si nařežeme silnější plátky. Ostrým nožem ukrojíme silnější plátek, nedořízneme až do prkýnka a druhým, stejně silným řezem dořízneme.
Takto připravené plátky masa jen zlehka paličkou naklepeme a na okrajích nařízneme, aby se nám při další úpravě maso nekroutilo. Maso opepříme a necháme chvilku, než si přichystáme zeleninu odpočinout na talířku.
Rajčata nařízneme ostrým nožem do kříže, spaříme vařící vodou a po minutce ochladíme. Sloupneme a nakrájíme na větší části.
Čisté řapíky nakrájíme na drobné půlněsíčky. Cibuli nakrájíme nadrobno a dáme ji do papiňáku(tlakového hrnce) na rozehřátý olej orestovat do zlaté barvy.
Přidáme opepřené plátky masa a necháme je zprudka z obou stran zatáhnout. Mírně osolíme, přidáme nakrájené řapíky a rajčata a promícháme. Podlijeme bílým vínem a hrnec uzavřeme tlakovou poklicí.
Od doby varu pozvolna dusíme na slabém plameni přibližně 45minut.
Poté měkké maso z hrnce vyndáme a uchováme v teple. Šťávu v hrnci rozmixujeme ponorným mixérem a dle potřeby naředíme na námi vyhovující hustotu. Podle vlastní chuti můžeme dochutit solí a pepřem.
Horký krém servírujeme na talíř, poklademe plátky masa a ozdobíme osmaženou slaninou a lístky řapíkatého celeru.
Přílohu si zvolíme podle vlastního uvážení. Hodí se rýže, ale i různé těstoviny, např. rýžové nudle, nebo špagety.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/2688-hovezi-klizka-v-rapikovo-rajcatovem-kremu

Komentáře

Uška autor receptu, 12. 11. 2013 - 21:50
Díky všem 🙂 😄
Janinko,já jsem kdysi dělala z rajčat a řapíků krémovou polévku a měla úspěch 😋 Tak mě napadlo použít stejné suroviny na hlavní chod a vážně to bylo chutné 😄

mneneznas, 9. 11. 2013 - 18:56
Drahuš, opět krásná fotka 😄 ten krém se mi líbí 😋 😋

Ivka, 6. 11. 2013 - 17:57
😋 😄

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁