Listové muffiny s houbami

Ostatní

Autor: (další recepty autora)

Listové muffiny s houbamiListové muffiny s houbamiListové muffiny s houbamiListové muffiny s houbamiListové muffiny s houbami
Listové muffiny s houbami

Suroviny

25g másla na vymazání formy na muffiny, 1 lžička oleje, 1 malá, nasekaná cibule, 2-3 stroužky rozmačkaného česneku, 350g hub, nejlépe mražených, hrst zelené petrželky, 100ml smetany-může být i méně, 400g listového těsta, 1 vejce, celý kmín, hrubozrnná sůl.

Postup

Máslo a olej rozpálíme na pánvi, přidáme cibuli a opékáme 5 minut. Pak vmícháme česnek a houby, osolíme a po dalších 5 minutách přidáme petrželku, smetanu, necháme projít varem a odstavíme, aby směs trochu vychladla.
Formu na muffiny vymažeme máslem a vyložíme kolečky vykrojenými z těsta. Do každé takto utvořené mističky vložíme lžíci směsi. Okraje listového těsta pomažeme vejcem, přikryjeme pokličkami z těsta, malinko přitlačíme a pomažeme zbytkem vajíčka. Posypeme kmínem a hrubozrnnou solí. Troubu předehřejeme na 200 stupňů a pečeme 25-30 minut.

Poznámka:
Jsou skvělé!! Dobrý tip na Silvestra, ovšem pozor, houby a alkohol se nemají moc rádi! :-) Zdroj-Magazín Albert

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/2772-listove-muffiny-s-houbami

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁