Domácí vegan jogurt

Ostatní

Autor: (další recepty autora)

Domácí vegan jogurtDomácí vegan jogurt
Domácí vegan jogurt

Suroviny

1l sojového neslazeného mléka, 1 konzerva kokosového mléka, 3-6 lžic sojového jogurtu s jogurtovou kulturou (bakteriemi)

Postup

Konzervu kokosového mléka dáme minimálně na 12, nejlépe však na 24 hodin do lednice. Když ho vyndáme a uděláme do konzervy dva malé otvory, musí vytékat průhledná řídká tekutina. Jakmile je bílá, vrátíme konzervu zpět do lednice. Jakmile vytéká jen čirá tekutina, necháme ji vytéct, poté konzervu otevřeme a uvnitř bude krásně hustý kokosový krém. Mléko dáme do hrnce, přivedeme k varu, stáhneme teplotu a vmícháme kokosový krém. Za občasného míchání vaříme 25-40 minut. Poté odstavíme a necháme zchladnout na cca 40 stupňů. Nemáme-li teploměr, měla by být teplota taková, abychom v tekutině udrželi malíček bez výrazného pocitu pálení. Jakmile máme správnou teplotu, vmícháme do směsi jogurt a zamícháme. Poté máme dvě možnosti – buď přikrýt pokličkou a dát na minimálně 8 hodin do peřin, aby si směs udržela teplotu a bakterie mohly začít pracovat nebo využít jogurtovač, kam směs vlijeme a necháme svému osudu na stejnou dobu, tj 8 hodin (nejlépe přes noc). Hotový jogurt přelijeme do vřelou vodou vypláchnutých uzavíratelných skleniček a uložíme v lednici, kde nám vydrží až 1 týden. 3-6 lžic jogurtu si necháme na další přípravu domácího jogurtu (místo kupovaného sojového).

Poznámka:
Narazila jsem na úžasné kokosové mléko s obsahem 60% kokosu a při zaklepání nebyla slyšet žádná tekutina. Díky tomu bylo možné kokosový krém použít už po 2 hodinách v lednici. Je lepší kupovat kokosové mléko s co nejvyšším podílem kokosu!

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/2956-domaci-vegan-jogurt

Komentáře

Jana, 22. 03. 2014 - 23:01
😋 😋 😋

mneneznas, 21. 03. 2014 - 21:58
Lucko, super jogurt vypadá krásně. 😋 😃

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁