Vepřová špikovaná plec

Masová jídla » Vepřové maso

Autor: (další recepty autora)

Vepřová špikovaná plecVepřová špikovaná plec
Vepřová špikovaná plec

Suroviny

500g vepřové plece vcelku, cca 50 g slaniny, 4-5 malých žampionů, cca 30g pikantní klobásy, 1 středně velká cibule, koření meat masala, sůl, pepř, olej, 1 lžíce hladké mouky na zahuštění.

Postup

Maso vcelku očistíme a z každé strany do něj úzkým nožem směrem dovnitř uděláme vždy 2 otvory. Z jedné strany napíchneme špalíky klobásy, z druhé slaninu, kterou si pro snadnější manipulaci dáme na chvíli do mrazničky. Maso osolíme, opepříme a z obou stran posypeme kořením meat masala.
Do hrnce nakrájíme slaninu, která nám zbyla, přidáme pár kapek oleje a nadrobno nakrájenou cibuli. Mezitím, co slaninu s cibulí restujeme, oloupeme žampiony, rozkrájíme je na čtvrtky a přidáme do hrnce. Opečeme je trochu dorůžova a přidáme připravené maso, které také z obou stran opečeme. Pak zalijeme vodou a dusíme doměkka. Když je maso měkké, vyjmeme je a šťávu zahustíme trochou mouky. Dobře provaříme. Maso nakrájíme na plátky a podáváme.
Jako příloha může být rýže, brambor, těstoviny, tarhoňa..každý podle své chuti.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/3078-veprova-spikovana-plec

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁