Hovězí srdce s pikantní dýňovo moravankovou omáčkou

Masová jídla » Vnitřnosti

Autor: (další recepty autora)

Hovězí srdce s pikantní dýňovo moravankovou omáčkouHovězí srdce s pikantní dýňovo moravankovou omáčkouHovězí srdce s pikantní dýňovo moravankovou omáčkouHovězí srdce s pikantní dýňovo moravankovou omáčkouHovězí srdce s pikantní dýňovo moravankovou omáčkou
Hovězí srdce s pikantní dýňovo moravankovou omáčkou

Suroviny

800 g hovězího srdce
1 mrkev
1 petržel
1 silnější plátek celeru
1 bobkový list
5 kuliček nového koření
5 kuliček pepře
špetka soli
dále budeme potřebovat
600 g dýně Hokkaido/čistá váha bez semínek
330 g Moravanky
500 ml vývaru ze srdce
200 ml smetany
sůl podle potřeby

Postup

Srdce očistíme od krevních sraženin,dáme do hrnce, nejlépe tlakového, přidáme kořenovou zeleninu, koření a sůl. Zalijeme litrem vody a pod tlakem vaříme cca 50minut doměkka. Po ochlazení hrnec otevřeme a srdce nakrájíme na silnější plátky. Část vývaru odebereme a v hrnci necháme 500ml.
Obsah sklenky s Moravankou bez chilli papričky dáme do cedníku, propláchneme vodou a přemístíme do tlakového hrnce k vývaru. Přidáme na větší kousky nakrájenou dýni, plátky srdíčka a opět pod tlakem vaříme 10minut.
Poté plátky srdíčka z hrnce vyndáme a dáme stranou. Vše v hrnci ponorným mixérem rozmixujeme a naředíme smetanou na konzistenci omáčky. Necháme projít varem, podle potřeby dochutíme solí a podáváme s plátky srdíčka.
Na přílohu se hodí knedlík nebo rýže.

Poznámka:
Z uvedených surovin připravíme do 70minut 4porce. Komu vadí ostřejší jídlo, může Moravanku nahradit Kunovjankou(270g), která se dá použít i s nálevem. Pokud má dýně hezkou, nepoškozenou slupku, nemusíme ji loupat. Stačí ji důkladně kartáčkem očistit pod tekoucí teplou vodou.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/3511-hovezi-srdce-s-pikantni-dynovo-moravankovou-omackou

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁