Florentinské hovězí

Masová jídla » Hovězí maso

Autor: (další recepty autora)

Bez obrázku 😭

Tento recept nemá obrázek. Pokud jste ho uvařil/a a dokonce i vyfotil/a, můžete svou fotku přidat 😉.

Suroviny

750g zadního hovězího, 50 g slaniny, 2 stroužky česneku, 2 lžíce octu, 1 dl bílého vína, vrchovatá lžička nastrouhaného zázvoru, kousek citronové kůry, máslo, mouka, olivový olej, pepř, sůl.

Postup

Maso odblaníme, protáhneme slaninou a po délce rozkrojenými stroužky česneku. Osolíme, opepříme a opečeme ze všech stran na troše olivového oleje. Přidáme ocet, víno, nastrouhaný zázvor a trochu horké vody. Na maso položíme plátek másla, zakryjeme pokličkou a za občasného polévání dusíme asi 1,5 až 2 hodiny. Když je maso měkké, vyjmeme je na prkýnko a necháme asi 10 minut stát, aby se šťáva v mase pěkně rozležela. Pak je nakájíme na plátky. Mezitím si připravíme z másla a mouky světlou jíšku. Do šťávy přidáme horkou vodu na požadované množství. Zahustíme připravenou jíškou a provaříme. Vložíme zpět nakrájené maso a necháme ještě asi 10 minut prohřát. Podáváme s rýží.

Poznámka:
Vynikající

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/3613-florentinske-hovezi--

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁