Losos s hummusem

Luštěniny a obiloviny

Autor: (další recepty autora)

Losos s hummusemLosos s hummusemLosos s hummusemLosos s hummusemLosos s hummusemLosos s hummusemLosos s hummusemLosos s hummusem
Losos s hummusem

Suroviny

500 g cizrny
olivový olej
sůl, pepř
2 stroužky česneku
citron
olivy
losos
bylinková kořenící směs, sůl
tahini pasta
200 g sezamových semínek
50 ml sezamového oleje (pokud nemáte je možné použít olivový)

Postup

Nejdříve si připravíme tahini pastu. Na suché pánvi opražíme sezamová semínka. Buďte opatrní a když sezam začne růžovět odstavte jej, velmi rychle se spálí a zhořkne. Opražený sezam dáme do nožového mixéru a rozmixujeme. Potom přilijeme sezamový olej a znovu mixujeme do hladka. Já nesolím, ale je možné přidat sůl. Pasta v lednici vydrží až jeden měsíc.

Cizrnu namočíme přes noc. Na cizrnu nalijte nejméně jeden a půl litru vody, aby nezůstal po nabobtnání povrch suchý. Ráno vodu slijeme a cizrnu zalijeme čistou vodou a uvaříme do měkka. Scezenou cizrnu vložíme do mixéru a rozmixujeme. Přidáme olivový olej, sůl, pepř, česnek, lžíci tahini pasty a ještě jednou rozmixujeme. Pokud je cizrna moc hustá rozřeďte ji trochou vody ve které se vařila. Pak podle chuti ještě přidáme citronovou šťávu a drcený římský kmín.

Lososa naporcujeme osolíme, posypeme bylinkovou kořenící směsí a na másle nebo olivovém oleji opečeme na grilovací pánvi.
Podáváme s hummusem, který pokapeme olivovým olejem, přidáme olivy a plátek citronu.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/4173-Losos-s-hummusem

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁