Pizza dort z domácího listového těsta

Bezmasá jídla

Autor: (další recepty autora)

Pizza dort z domácího listového těsta
Pizza dort z domácího listového těsta

Suroviny

250 g hladké mouky
125 g ledově studené vody
250 g vychlazeného másla
1 lžička soli
1 balení šunky
1 balení sýru Eidam
1 balení salámu
kečup
pizza koření

Postup

Mouku promícháme se solí, poté nalejeme vodu do hrnečku a dáme ji do mrazáku. Vychlazené máslo si nakrájíme na malé kostky nebo ho nastrouháme na hrubém struhadle. Do mísy nasypeme mouku se solí a uprostřed uděláme důlek, do důlku přidáme nakrájené máslo a špičkami obou rukou mneme mouku s máslem až do doby než nám vznikne drobenka. Z mrazáku si vyndáme ledovou vodu, kterou po troškách přiléváme do drobenky. Z těsta si vytvarujeme kouli, kterou zabalíme do potravinářské fólie a poté vložíme do ledničky. Těsto necháme v ledničce cca 20 minut a poté si pomoučíme vál a vyválíme z něj 5 placek. Jednotlivé placky potřeme kečupem, dáme na něj kolečka salámu, na kostičky nakrájenou šunku, nastouháme sýr a posypeme pizza kořením. Takto to uděláme se všemi 4 plackami a 5 placku si necháme suchou. Poté dáme péct do trouby na 200 stupňů a pečeme 15-20 minut.

Po upečení necháme jednotlivé mini pizzy vychladnout. Po vychladnutí si vezmeme talíř na který začneme vrstvit jednotlivé placky, tak aby nám vznikl dort. Jednotlivé pláty k sobě slepujeme pomocí krému, který jsme si vyšlehali z pomazánkového másla a smetany ke šlehání 33%. Dortík poté ozdobíme dle vlastní fantazie, já k ozdobení použila krém (pomazánkové máslo + smetana ke šlehání) a narozeninový zápich "Happy birthday".

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/4224-Pizza-dort-z-domaciho-listoveho-testa

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁