1 PL oleje nebo sádla
1 větší mrkev
3-4 hovězí morkové kosti
1 kostka masoxu
1 větší cibule
10-15 kuliček pepře
2 L studené vody
před dokončením vaření přidáme očistěnou mrkev, petržel a kousek celeru

Falešná hovězí polévka z morkových kostí

Do většího hrnce si dáme na rozehřátý tuk orestovat na jemném slzičkovém struhadle očistěnou nastrouhanou mrkev. Až pustí hezkou oranžovou barvu, zalijeme studenou vodou, přidáme opláchnuté morkové kosti, vrchní slupky zbavenou cibuli, kostku masoxu a nejlépe do vajíčka na luhování sypaného čaje kuličky celého pepře. Uvedeme do varu a na mírném plameni vaříme zhruba 3/4 hodiny. Poté přidáme očistěnou mrkev, petržel a kousek celeru a ještě 1O minut vaříme. Pak vše přecedíme, zeleninu nakrájíme na drobné kostičky, vložíme nazpět do vývaru, dochutíme solí a můžeme podávat s vlasovými nudlemi, játrovými knedlíčky a nasekanými zelenými bylinkami.
Někdy bývá hovězí přední maso na polévku velice nehezké. Morkové kosti mají také svou sílu a dobrou chuť a pokud do hotového vývaru ještě zavaříme játrové knedlíčky a nebo jen nudle, tak si také pochutnáme. Já ještě přidávám na vyvaření stonky libečku, které mám celý rok na toto využití vždy v mrazáku.

Autor: Uška (více receptů autora), Polévky
Přidat do kuchařky Přidat obrázek

Uška 14. 11. 2011 - 23:37Odpovědět

Děkuji za projevený zájem 😃 Také se mi někdy podaří vyvařit skoro až do sulcu 😃 To má pak ty správné"grády"!

Jana 12. 11. 2011 - 10:14Odpovědět

Hodím do hrnce nějaké kosti, udělám si zase místo v mrazáku a vývar je na světě 😄 . Posledně se mi z něj udělal sulc!! 😄 To byla síla a místa v mrazáku!! 😄

Petra 12. 11. 2011 - 9:34Odpovědět

miluju vývary, hlavně ty hovězí... :) ale nechce se mi s tím dělat, takže kdekoliv mám příležitost, dám si tuhle dobrou polívku :)

Jana 6. 11. 2011 - 13:05Odpovědět

😋 😋

mneneznas 6. 11. 2011 - 12:54Odpovědět

Mě osobně z hovězích kostí chutná víc než z kližky nebo žebra 😋

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam