250 g čerstvých drůbežích jater, 1 lžíce másla, 1 vejce, trochu soli, špetka pepře, 2-3 cm nastrouhaného zázvoru, lžička majoránky, strouhanka a petrželka.

+
Suroviny ještě na polévku :

1 menší slepice, balíček zmražené mochovské zeleniny, 1 menší cibuli, sůl, pepř, špetka muškátového květu, 2 zrnka nového koření, 2,l vody.
Játrovo-zázvorové knedlíčky do polévky + polévka ze slepice

Knedlíčky :
Máslo si utřeme s vejcem, solí, pepřem, nastrouhaným zázvorem, majoránkou a naškrábaným játry. Zahustíme strouhankou nebo moukou a rukou tvoříme malé knedlíčky. Srovnáme je na prkénko, a než se polévka začne vařit, necháme je trochu osušit. Obalíme je v nadrcené petrželce a pak je vhodíme do vařící se polévky, zamícháme a uvaříme.Knedlíčky pak vaříme v polévce asi 16 minut. Rozkrojením zjistíme, zda už jsou knedlíčky uvařeny.

Polévka: Slepici omyjeme, nejlépe je slepici rozpůlit a vložíme obě půlky do studené vody spolu s cibulí, solí a kořením /Lépe se ale slepice vaří v tlakovém hrnci./ a slepici uvaříme do měkka. Po uvaření pak slepičí maso pokrájíme, přidáme vařit zmraženou mochovskou zeleninku a a slepičí maso vložíme zpět , do vařící polévky pak současně vkládáme játrové knedlíčky s nastrouhaným zázvorem, které jsme mezitím připravili.

Polévku zdobíme bylinkami.

Autor: Ivka (více receptů autora), Polévky
Přidat do kuchařky Přidat obrázek

mneneznas 5. 03. 2012 - 20:06Odpovědět

😋 😋 knedlíčky nezklamou 😄

Jana 5. 03. 2012 - 12:28Odpovědět

😋 😋

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam