dort taťka Šmoula

Dorty, zákusky

Autor: (další recepty autora)

dort taťka Šmouladort taťka Šmouladort taťka Šmoula
dort taťka Šmoula

Suroviny

Korpus: 4 vejce, 240g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 150ml oleje, 100ml vroucí vody, 250g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžíce kakaa.
Šlehačka, ztužovač,ovoce
Krém: 500ml mléka, 4 lžíce cukru, 2 pudinky, 2 kostky másla, moučkový cukr.
potravinářské barvy, potahová hmota, cukrářské zdobení

Postup

Korpus: bílky ušleháme s polovinou cukru do tuha.Ale nejprve chvíli šleháme jen bílky a pak až se udělá pěna, teprve přidáme pomalu cukr. V jiné míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud hmota viditelně nezesvětlá a nenabude.
Do žloutkové hmoty postupně za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a pak horkou vodu. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků.
Třetinu těsta přendáme do mísy a obarvíme kakaem.
Doprostřed dortové formy měla jsem čtverec, dáme lžíci kakaového těsta a na ni 2 lžíce světlého těsta. Na světlé těsto opět lžíci tmavého a zase 2 lžíce světlého těsta. Těsto dáváme stále na jedno místo - samo se rozprostře.
Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů a pečeme asi 45 minut.
Korpus necháme vychladnout a druhý den se pustíme do zdobení.

Šlehačku ušleháme se ztužovačem

Krém: Tak 2-3 hodiny před zdobením si uvaříme puding. Mléko, cukr, 2 pudinky na hustou kaši. Vše přelijeme do jiné nádoby, uhladíme a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. A necháme vychladnout. Voda nám zabrání škraloupu. Do stejné místnosti dáme másla a čekáme na vychladnutí krému a povolení másel.
Když je vše vychladlé a rozehřáté, připravíme si krém ke zdobení. Vodu z nádoby vylijeme, puding dáme do větší a vyšší nádoby a šleháme elektrickým šlehačem na kaši. Pak pomalu přidáváme máslo. Stále vše šleháme. Pokud je krém málo sladký, můžeme přidat moučkový cukr, já dávám tak lžičku a stačí to.

Čtverec jsem si rozdělila na půl, aby mi vznikl obdelník. Vzniknou nám dva obdelníky. Každý plát rozkrojíme, pomažeme ušlehanou šlehačkou se ztužovačem a poklademe ovocem. Přiložíme korpus, pomažeme zbytkem šlehačky a přiložíme další. Na něj můžem použít hotový krém. Přiložíme poslední plát a pomažeme vršek krémem. Dáme do lednice vychladit.

Obrázek Taťky jsem si nakreslila na papír, vystřihla a na vychladlý krém jsem ho obkreslila. A vnitřek dokreslila. Vše jsem obtahovala párátkem.Obrys jsem obtáhla černým krémem a zdobící špičkou. No a vše jsem podle barev vybarvovala, až vznikl hotový Šmoula.

Z potahové hmoty jsem vytvořila detaily. Oči, kytičky, jméno. Použila jsem i cukrářské zdobení.

https://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/789-dort-tatka-smoula

Komentáře

evahu, 1. 05. 2012 - 13:17
Krásný, ťupková královno 😃

Jana, 20. 04. 2012 - 9:40
Ajtakrajta!!! Ten je nááádhernýýýý!!! 😄 😄

Přidat komentář

Smajlíci
Jídlo
Zvířátka
Ostatní

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🤣 😂 🙂 🙃 😉 😊 😇 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋 😛 😜 🤪 😝 🤗 🤭 🤫 🤔 🤨 😐 😑 😏 😒 🙄 😌 😔 🤤 🤯 😎 😕 😟 🙁 😮 😯 😲 😳 😧 😢 😭 😖 😣 😞 😩 😫 😠

🍇 🍈 🍉 🍊 🍋 🍌 🍍 🍎 🍏 🍐 🍑 🍒 🍓 🥝 🍅 🥥 🥑 🍆 🥔 🥕 🌽 🌶 🥒 🥦 🍄 🥜 🌰 🍞 🥐 🥖 🥨 🥞 🧀 🍖 🍗 🥩 🥓 🍔 🍟 🍕 🌭 🥪 🌮 🌯 🥙 🥚 🍳 🥘 🍲 🥣 🥗 🍿 🥫 🍦 🍧 🍨 🍩 🍪 🎂 🍰 🥧 🍫 🍬 🍭 🍮 🍯 🥛 🍵 🍾 🍷 🍸 🍹 🍺 🍻 🥂

😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 🐵 🐶 🐺 🦊 🐱 🦁 🐯 🐴 🐮 🐷 🐗 🐰 🐔 🐸 🐩 🐈 🐎 🐄 🐖 🦌 🐐 🐑 🐇 🦃 🐓 🐣 🐤 🦆 🐢 🐉 🐳 🐬 🐟

👍 👎 👏 👌 👋 🍴 🥄 🔪 🌼 🌷 💐 🌸 💗 💕 🧡 💖 🌞 🌝 🌟 🌈 🎄 🎆 🎈 🎀 🎁