Suroviny

Korpus: 4 vejce, 240g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 150ml oleje, 100ml vroucí vody, 250g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžíce kakaa.

Uvnitř: kompotované broskve malé, 1 šlehačka, 1 ztužovač, 500ml mléka, 2 vanilkové pudinky, 4 lžíce cukru, 500g másla, potravinářské barvivo.

Krém: 500ml mléka, 4 lžíce cukru, 2 pudinky, 500g másla.

dort kůň

Korpus: bílky ušleháme s polovinou cukru do tuha.Ale nejprve chvíli šleháme jen bílky a pak až se udělá pěna, teprve přidáme pomalu cukr. V jiné míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud hmota viditelně nezesvětlá a nenabude.
Do žloutkové hmoty postupně za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a pak horkou vodu. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků.
Třetinu těsta přendáme do mísy a obarvíme kakaem.
Doprostřed dortové formy o průměru 24cm dáme lžíci kakaového těsta a na ni 2 lžíce světlého těsta. Na světlé těsto opět 1 lžíci tmavého a zase 2 lžíce světlého těsta. Těsto dáváme stále na jedno místo - samo se rozprostře.
Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů a pečeme asi 45 minut. A necháme vychladnout.

pečeme si korpus o den dřív, aby se krásně rozležel a lépe se s ním pracovalo.
Druhý den ho dvakrát rozřízneme a do první dáme šlehačku ušlehanou se ztužovačem, na to nakrájené broskve a zase třeba šlehačku. Přiklopíme a pomažeme krémem. Opět další korpus a můžeme začít zdobit celkově.

Uvaříme si asi tak o dvě hodiny dřív pudink. Do 500ml mléka dáme 4 lžíce cukru a přivedeme k varu. Část mléka z 500ml dáme stranou a dali jsme do něj zamíchat 2 vanilkové pudinky. Ty pak vlijeme do vroucího mléka a mícháme do zhoustnutí.
Pak stěrkou hotový puding slijeme do jiné studené nádoby a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. Zabráníme tak škraloupu. Dáme stranou vychladit do pokojové teploty. Trvá to tak asi 2 hodinky. Necháme si i v pokojové teplotě 500g másla.
Vodu z nádoby nebo z hrnce vylijeme, vůbec se toho nebojte, nic se nestane.
Nejprve si máslo vyšleháme - můžem přidat i mouč. cukr, pokud to bude málo sladké a postupně přidáváme vychladlý puding. Vše našleháme na hladký krém.
A zdobíme cukrářskou špičkou podle fantazie.

Na oko jsem použila piškot a potahovou hmotu K2. Tak i písmena a číslo + ostatní zdobení.
Dělala jsem i v jiné barvě. Všechny vapadají moc hezky.

Autor: marunda (více receptů autora), Dorty, zákusky
Přidat do kuchařky Přidat obrázek

evahu 1. 05. 2012 - 13:16Odpovědět

😲 tak to jsou super koníci 😃

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam