Těsto: 250 ml teplé vody, 2 lžičky soli, 45 g oleje, 60 dkg hladké mouky, 1 lžíce oregána,
3 dkg čerstvého droždí, 2 lžičky cukru

Dále: anglická slanina, měkký salám, strouhaný eidam a niva, cibule a olej na podušení cibule, vejce(Cibuli, nakrájenou na půlkolečka podusíme na oleji a necháme vychladnout).

Bochánky s cibulovou čepicí


Z předepsaných surovin vypracujeme kynuté těsto, které necháme na teplém místě asi hodinu kynout. Pokud využijeme domácí pekárnu, suroviny do ní dáme v pořadí tekuté, sypké, přesně tak, v jakém pořadí jsou suroviny uvedeny v seznamu. Zapneme program „těsto“ a mezitím si připravíme další.
Oloupané asi 3-4 cibule, nakrájené na proužky, podusíme na malém množství oleje. Ke konci přidáme na malé čtverečky nakrájenou slaninu. Orestujeme ji a necháme zchladnout. Eidam a nivu společně nastrouháme nahrubo a promícháme.

Vykynuté těsto rukama propracujeme, a vyválíme placku vysokou asi 1 cm. Pomocí skleničky vykrájíme kolečka, které dáme vykynout na vymaštěný plech. Pak je pomašlujeme vejcem, položíme na něj plátek salámu, hromádku dušené cibule se slaninou, zasypeme strouhaným sýrem a ve vyhřáté troubě ( asi 180°C) upečeme do zlatova. .

Autor: Kytka (více receptů autora), Moučníky, dezerty
Přidat do kuchařky, Přidat obrázek

mneneznas 26. 04. 2012 - 14:22Odpovědět

Chce to fotku hotového pokrmu a taky tady vidím odkaz v komentářích. pro klid je dobré uvádět zdroj 🙂

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam