Korpus: 4 vejce, 240g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 150ml oleje, 100ml vroucí vody, 250g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžíce kakaa.

Uvnitř: šlehačka, ztužovač, ovoce ( banán, broskve, jahody, mandarinky, ananas)

Krém: 250ml mléka, 2lžíce cukru, 1 pudinky, 250g másla.

potravinářské barvy, mleté pišoty, potahová hmota na hadřík a pendrekové bonbóny.

dort malířská paleta

Korpus: bílky ušleháme s polovinou cukru do tuha.Ale nejprve chvíli šleháme jen bílky a pak až se udělá pěna, teprve přidáme pomalu cukr. V jiné míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud hmota viditelně nezesvětlá a nenabude.
Do žloutkové hmoty postupně za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a pak horkou vodu. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků.
Třetinu těsta přendáme do mísy a obarvíme kakaem.
Doprostřed dortové formy o průměru 24cm dáme lžíci kakaového těsta a na ni 2 lžíce světlého těsta. Na světlé těsto opět 1 lžíci tmavého a zase 2 lžíce světlého těsta. Těsto dáváme stále na jedno místo - samo se rozprostře.
Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů a pečeme asi 45 minut. A necháme vychladnout.

Uvnitř: ušleháme si šlehačku se ztužovačem, nanesem na prokrojený korpus a pokladem ovocem. Můžem korpus proříznout dvakrát a do druhého patra dát krém, který si připravíme.

Tak 2-3 hodiny před zdobením si uvaříme puding. Mléko, cukr, 1 puding na hustou kaši. Vše přelijeme do jiné nádoby, uhladíme a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. A necháme vychladnout. Voda nám zabrání škraloupu. Do stejné místnosti dáme obě másla a čekáme na stejnou teplotu.
Když je vše vychladlé a rozehřáté, připravíme si krém ke zdobení. Vodu z nádoby vylijeme, puding dáme do větší a vyšší nádoby a šleháme elektrickým šlehačem na kaši. Pak pomalu přidáváme máslo. Stále vše šleháme. Pokud je krém málo sladký, můžeme přidat moučkový cukr, já dávám tak lžičku a stačí to.

Paletu jsem si nakreslila na papír, položila na korpus a vyřízla. Krémem jsem otáhla obvod, vnitřek jsem posypala mletýma piškotama a ozdobila boky.

Trochu krému jsem si potupně obarvovala a na paletu vymačkávala jako barvy z tuby. Z potahovky jsem zkusila vytvořit hadr a položila ho přes paletu. Štětec je koupený.
Ještě se dá vytvořit jiná paleta a tím, že jsem si koupila barevné pendreky. A ty položila na paletu, jako barvy.

Autor: marunda (více receptů autora), Dorty, zákusky
Přidat do kuchařky, Přidat obrázek

Jana 20. 04. 2012 - 22:22Odpovědět

marunda, marcipánové dorty jsou nádherné, o tom vůbec nemíním polemizovat a obdivuji každého, kdo je umí tvořit. Každopádně krásně nazdobený dort s nápadem bez marcipánu mi bude vždy bližší 🙂

marunda 20. 04. 2012 - 22:09Odpovědět

díky holky. No jo, když já marcipánový prostě neumím a asi umět nechci. Krém je krém

mneneznas 20. 04. 2012 - 20:20Odpovědět

Líbí se ty detaily, knoflík, tady zase hadřík, to je super pecka 😄 😄 😋

Jana 20. 04. 2012 - 20:00Odpovědět

Namaluj mi hned nějaký obraz! 😄 Hodně zajímavý motiv!! 😃

SmajlíciJídloZvířátkaOstatní
😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗😚😙😋😛😜🤪😝🤗🤭🤫🤔🤨😐😑😏😒🙄😌😔🤤🤯😎😕😟🙁😮😯😲😳😧😢😭😖😣😞😩😫😠
Antispam