DESERT SAND a COFFEEPraha, 1. října 2014 – Omrzely vás vestavné spotřebiče v tradiční kombinaci nerezu a skla? Líbí se vám interiér laděný do hřejivých zemitých barev? Pak právě vám přináší úšpěšná designová řada LUCE vestavných spotřebičů Hotpoint dvě nová barevná provedení – světlá písková DESERT SAND a hnědá kávová COFFEE.

K dispozici v nových barvách je trouba FK 1041LP.20 X/HA, ve které je možné připravovat pokrmy pomocí 16 automatických a 14 standardních programů, plynová varná deska PKQ 644D GH s úspornými hořáky Direct Flame, indukční varná deska KIC 644 C s nastavenám 9 úrovní výkonu pomocí dotykového ovládání a komínový odsavač par HLB 6.7 AT X/HA vhodný pro odtah i recirkulaci. K jejich názvům se přidává „DS“ (Desert sand) a „CF“ (Coffee).


Multifunkční trouby FK 1041LP.20 X/HA (CF) a FK 1041LP.20 X/HA (DS)

Multifunkční trouby o celkové kapacitě 58 litrů jsou vybaveny 16 automatickými a 14 standardními programy. Díky přednastaveným parametrům v nich jednoduše připravíte všechny druhy masa, koláče, chléb, dorty, paellu nebo třeba jogurt, péct můžete i při nízkých teplotách 75°C, 85°C a 110°C. Exklusivní Dual Flow System, patent společnosti Indesit Company, zaručuje rovnoměrnou cirkulaci teplého vzduchu a udržení nižší teploty dvířek oproti tradičním troubám pro větší bezpečnost. Designu trub dominuje otočný programátor, doplněný o dotykový LCD displej. Trouby jsou o 20 % úspornější než energetická třída A, jejich doporučená maloobchodní cena je 28 990 Kč.


Plynové varné desky PKQ 644D GH (CF)/HA a PKQ 644D GH (DS)/HA

Unikátní hořáky s patentovanou technologií přímého plamene Direct Flame umožňují vertikální šíření plamene a ve srovnání se standardnímí hořáky distribuují teplo rovnoměrně, zkracují dobu vaření (vodu uvaří až o 20 % rychleji) a snižují až o 22 % spotřebu plynu. Jídla jsou ohřívána rovnoměrně a nepřipalují se na okrajích. Konstrukce hořáku z jednoho kusu a zcela plochého povrchu brání zanášení nečistotami a usnadňuje čištění, litinové držáky hrnců jsou stabilnější a lze je umývat v myčce. Desky jsou vybaveny 4 varnými zónami, knoflíkovým ovládáním vpředu, automatickým zapalováním i bezpečnostní pojistkou plynu. Rozměry desek jsou 60 x 52 cm, doporučená maloobchodní cena je 29 990 Kč.


Indukční varné desky KIC 644 C (CF) a KIC 644 C (DS)

Plně indukční varné desky disponují 4 varnými zónami s možností výběru z 9 úrovní výkonu a funkcí Booster na všech čtyřech zónách. Samozřejmostí je automatická detekce velikosti hrnců, časovač a dětská bezpečnostní pojistka. Varné desky s dotykovým ovládáním mají rozměry 5,3 x 59 x 52 cm a jsou vyráběny s rovnými hranami bez rámečku. Doporučená maloobchodní cena je 24 990 Kč.

Odsavače par HLB 6.7 AT (CF) X/HA a HLB 6.7 AT (DS) X/HA

Komínové odsavače ve verzi pro odtah i recirkulaci nabízejí 3 stupně výkonu, funkci Booster, dotykové ovládání, přehledný displej, ukazatel nasycenosti tukových filtrů a časovač. Odsavače mají šířku 60 cm, odtah dle normy IEC 644 m3/hod. a hlučnost max. 67 dB(A). Doporučená maloobchodní cena je 13 990 Kč.


V těchto barvách jsou k dispozici i odsavače par v šířce 90 cm: HLB 9.8 LT (CF) X/HA a HLB 9.8 LT (DS) X/HA. Doporučená maloobchodní cena je 14 990 Kč.