Co dnes uvařit

Polévka z drůbků

Polévka z drůbků

Suroviny

Kuřecí skelet,mražená zelenina,sůl,kuličky nového koření a pepře,kedeřavá petrželka,vajíčko,dětská krupička

Postup

Dáme si udělat vývar z kuřecího skeletu,přidáme kuličky pepře a nového koření,sůl.Uvařené přelejeme přes cedník,kvůli kostičkám,přidáme mraženou zeleninu a necháme ještě povařit.Mezitím si připravíme drobení,které připravuji z vajíčka a dětské krupičky a nastrouhám na struhadle.Drobení dávame do vařící se polévky a ještě necháme povařit,nakonec přidáme petželku.Dobrou chuť.
otevřít stránku receptu

Pečivo obalené v pikantní směsi

Pečivo obalené v pikantní směsi

Suroviny

Chleba, nebo na plátky nakrájenou, nejlépe celozrnnou bagetu, množství záleží od počtu strávníků, já dělala tak na 5 menších chlebíčků, 1 tvrdší pikantní klobása, 2 lžičky ďábelských toustů, 1/2 lžičky čili koření, 2 vajíčka, 4 stroužky česneku, sůl, pepř podle chuti, olej na smažení

Postup

Do misky nastrouháme na hrubých nudličkách klobásu. Přidáme vajíčka a ostatní ingredience, směs promícháme a obalujeme v ní chleby. V pánvi rozehřejeme olej a naložíme na ně obalené chleby. Kde je potřeba, směs nandáme na chleby i na pánvi, protože nedrží na chlebu, jako třeba samotná vajíčka. Smažíme z obou stran dorůžova. Můžeme si je pak potřít hořčicí, posypat cibulí, nebo sýrem.
otevřít stránku receptu